Categories
Blog

Skutkuje to szybszym czasem regeneracji i lepszą ogólną wydajnością.

Skutkuje to szybszym czasem regeneracji i lepszą ogólną wydajnością.

New York A 416 pozwala gubernatorowi, w porozumieniu z władzami stanu zdrowia, określić „za pomocą jasnych i przekonujących dowodów”, że „zdrowie innych jest lub może być zagrożone” przez rzeczywisty lub podejrzewany „sprawa, kontakt lub nosiciel” choroba zakaźna, która „może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, skutkując ciężką zachorowalnością lub wysoką śmiertelnością”. Po takim ustaleniu „sprawę, kontakt lub przewoźnika” można zatrzymać na co najmniej 3 dni i do 60 dni z dodatkowymi zabezpieczeniami należytego procesu, ale w każdym razie nie dłużej niż są zaraźliwe. Nakaz może być skierowany do osoby lub grupy, która może zostać zatrzymana „w placówce medycznej lub innej odpowiedniej placówce. . . wyznaczony przez wojewodę”. Oprócz zatrzymania naczelnik może wymagać przeprowadzenia badań kwarantanny i nakazu, szczepień i leczenia, chociaż żadne leki nie mogą być wymagane bez nakazu sądowego.

Nowy Jork A 2081 dodaje szczepienia przeciwko COVID-19 do listy wymaganych szczepień dla mieszkańców i pracowników placówek opieki długoterminowej, z wyjątkami medycznymi i religijnymi, a także z prawem do odmowy „po pełnym poinformowaniu o zagrożeniach dla zdrowia” odmowy .

Pracodawcy ograniczeni

W wielu stanach zaproponowano lub oczekują przepisy, które zabraniają pracodawcom nakazu szczepień w ogóle lub szczepień przeciwko COVID-19 w szczególności, czy to w pewnych okolicznościach, czy przez całkowity ich zakaz.

Proponowany przez Connecticut HB 5402 zabrania każdemu pracodawcy wymagania dowodu szczepienia COVID-19 od pracowników, sprzedawców i klientów, prawdopodobnie w tym szpitali, placówek opieki długoterminowej i tym podobnych. Zakazuje również urzędnikom publicznym wymagania dowodu szczepienia jako warunku korzystania z niektórych obiektów publicznych, takich jak parki.

Mississippi HB 719 (który zmarł w komisji) oraz ustawy Wisconsin SB 5 i AB 25 zabroniłyby każdemu pracodawcy wymagania szczepienia pracowników przeciwko COVID-19, podczas gdy Kentucky SB 37 i Oklahoma HB 1057 zabroniłyby pracodawcom wymagania szczepienia przeciwko jakiejkolwiek chorobie. Wydaje się, że wszystkie te rachunki obejmują szpitale, domy opieki, wspólnoty emerytów i podobne firmy.

W Minnesocie HF 261 wymaga, aby szczepionki COVID-19 były udostępniane nauczycielom i innym pracownikom szkoły, ale mówi, że oni (i uczniowie) nie mogą być zobowiązani do ich przyjmowania. Podobnie, Missouri HB 838 zabrania pracodawcom publicznym wymagania szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników publicznych, bez względu na to, gdzie pracują. North Dakota HB 1301, który został pokonany, zabronił pracodawcom wymagania szczepień pracowników, z wyłączeniem szpitali, placówek opieki długoterminowej itp., chociaż dozwolone były zwolnienia medyczne i religijne. Co ciekawe, mimo że ustawa zawierała również ochronę przed odpowiedzialnością za przenoszenie chorób zakaźnych, sprzeciwiało się jej środowisko biznesowe, które chciało zachować prawo do szczepienia pracowników. Z drugiej strony, Oregon SB 451 zabrania wymogu szczepień dla dyplomowanych pielęgniarek i innego personelu medycznego jako warunku zatrudnienia.

Pennsylvania HB 262 zabrania zarówno prywatnym, jak i stanowym pracodawcom rządowym wymagania jakichkolwiek szczepień lub „inwazyjnych badań medycznych”, zdefiniowanych jako obejmujący dostarczanie próbek tkanek lub płynów ustrojowych (innymi słowy, w tym testów na COVID-19). Pracownicy mogą wnieść pozew o potrójne odszkodowanie, jeśli zostaną odwetowi lub w inny sposób ukarani za odmowę. Indiana SB 74 udziela pracownikom zwolnienia medycznego, religijnego i „sumienia” ze szczepień wymaganych przez pracodawcę oraz zakazuje, pod groźbą odszkodowania rzeczywistego i karnego, wszelkiej dyskryminacji pracownika ubiegającego się o zwolnienie. Indiana HB 1488 zakazuje szczepień wymaganych przez pracodawcę, jeśli szczepionka ma tylko zgodę na zastosowanie w sytuacjach awaryjnych, i zakazuje pracodawcy pytania o powód odmowy podania szczepionki przez pracownika.

Biorąc pod uwagę nieuchronność przyszłych pandemii i innych sytuacji kryzysowych dotyczących zdrowia, martwię się, jak państwa poradzą sobie bez narzędzi zdrowia publicznego wyeliminowanych przez tegoroczne proponowane przepisy. Na szczęście niektóre nieprzemyślane ustawy zostały już pokonane. Możesz pomóc innym cierpieć ten sam los, kontaktując się z przedstawicielami swojego stanu.

Autor

Jann Bellamy

Jann J. Bellamy jest prawnikiem na Florydzie i mieszka w Tallahassee. Jest jednym z założycieli i członków zarządu Society for Science-Based Medicine (SfSBM) zajmującego się dostarczaniem dokładnych informacji na temat CAM i popieraniem przepisów stanowych i federalnych, które zawierają oparte na nauce standardy dla wszystkich lekarzy. Śledzi rachunki stanowe i federalne, które umożliwiłyby pseudonaukę w opiece zdrowotnej dla strony internetowej SfSBM. 

My w SBM nierzadko piszemy o szarlatanerstwie promowanym przez naturopatów, lekarzy „medycyny funkcjonalnej” (z których wielu to naturopaci, ale wielu z nich jest również lekarzami medycyny, jak dr Mark Hyman) i innych praktyków medycyny alternatywnej lub „medycyny integracyjnej” ”, z których ta ostatnia „integruje” medycynę alternatywną z medycyną prawdziwą. Chociaż istnieje wiele form pseudonaukowych, przednaukowych i nienaukowych terapii oferowanych przez takich praktyków, jedna powszechna forma „leczenia”, często reklamowana jako medycyna zapobiegawcza lub medycyna przeciwstarzeniowa, ale czasami reklamowana jako prawdziwe leczenie (lub część rzeczywistego leczenia) dla prawdziwe choroby, to dożylna terapia witaminowa. Jedną z najczęstszych form tego leczenia jest stosowanie dożylnie dużych dawek witaminy C w leczeniu raka, pomysł spopularyzowany przez laureata Nagrody Nobla Linusa Paulinga i do dziś kontynuujący bezsensowne badania i próby kliniczne. Szczerze mówiąc, istnieją wstępne dowody na to, że wysokie dawki witaminy C mogą – powtarzam, może – mieć pewne zastosowanie w posocznicy, ale w przypadku raka było to i pozostaje tym, co lubię nazywać bardzo długim okresem dla bardzo krótkiego slajdu.

Dożylne zastrzyki witaminowe są również często częścią terapii chelatującej w chorobach sercowo-naczyniowych. Pomimo tego, że jest czystą szarlatanerią, chelatacja, w tym dożylna terapia witaminowa, została poddana dużej, wieloośrodkowej próbie klinicznej (TACT) kosztem 30 milionów dolarów, która obfitowała w błędy w metodologii, wykonaniu i etyce. Nie niespodziewanie dał wynik negatywny. Niestety, dostarczyło to również wystarczającej ilości śladu sygnału (prawie na pewno fałszywego, jeśli przyjrzysz się mu z bliska) w jednej podgrupie (diabetycy), że znachorzy byli w stanie wyłudzić 37 milionów dolarów więcej, aby przeprowadzić kolejne wieloośrodkowe badanie kliniczne. Tymczasem ani jeden znachor nie zrezygnował z terapii chelatacyjnej chorób układu krążenia, pomimo przytłaczająco negatywnych wyników TACT dla każdej grupy pacjentów z wyjątkiem diabetyków, a koktajle witaminowe podawane dożylnie są regularną ofertą znachorskich klinik onkologicznych i ogólnie znachorskich klinik jako panaceum, czasami pod nazwa „dożylna terapia mikroelementami” (IVMT). Rzeczywiście, badanie przeprowadzone przez Caulfielda i Rachula z 2011 r. wykazało, że dożylne koktajle witaminowe są jednymi z najpopularniejszych usług reklamowanych przez naturopatów, czy to koktajl Myera (zasadniczo wstrzyknięta multiwitamina), czy witamina C, dożylna terapia witaminowa jest nieudowodnionym sposobem leczenia, uwielbianym przez lekarzy medycyny alternatywnej. wszędzie.

Dlatego z przyjemnością dowiedziałem się pod koniec zeszłego tygodnia, że ​​Federalna Komisja Handlu po raz pierwszy oskarżyła sprzedawcę i sprzedawcę terapii dożylnych znanych jako koktajle dożylne o składanie szeregu „zwodniczych i niepotwierdzonych oświadczeń zdrowotnych” dotyczących ich zdolności do leczyć poważne choroby, w wyniku czego proponowana umowa zgody:

„To działanie egzekucyjne powinno wysłać jasny komunikat do rozwijającego się przemysłu terapii dożylnej i sprzedawców wszystkich produktów opieki zdrowotnej” – powiedział Joe Simons, przewodniczący FTC. „Oświadczenia zdrowotne muszą być poparte kompetentnymi i wiarygodnymi dowodami naukowymi”.

Od połowy 2015 r. FTC poinformowała, że ​​firma iV Bars wykorzystywała swoją stronę internetową i media społecznościowe do reklamowania różnych koktajli iV, kosztujących konsumentów co najmniej 100 USD. stwardnienie rozsiane, cukrzyca, fibromialgia i choroby neurodegeneracyjne.

Oczywiście, że tak. Przyjrzyjmy się najpierw rodzajom roszczeń wysuwanych przez firmę iV Bars, które zostały wymienione w skardze FTC, a następnie zamówieniu FTC.

Pręty IV

Zgodnie z moim zwyczajem, przed przejrzeniem całej skargi FTC, udałem się na stronę internetową iV Bars, alkotox lek doskonale wiedząc, że na tak późnym etapie procesu firma mogła usunąć konkretne skargi, które zwróciły niechcianą uwagę FTC. Już na pierwszej stronie powitano mnie naukowo wątpliwymi i nieprecyzyjnymi stwierdzeniami, przeplatanymi zdjęciami dynamicznych młodych sportowców, którzy robią swoje. Pierwszym z nich jest twierdzenie, że przyjmowanie witamin doustnie „po prostu nie działa”, co jest oczywiście nonsensem. jak to:

Nasza terapia iV dostarcza uzupełnianie płynów, witamin, minerałów & aminokwasy do krwiobiegu ze 100% absorpcją, gdzie są natychmiast dostępne dla Twoich komórek. Skutkuje to szybszym czasem regeneracji i lepszą ogólną wydajnością.

I:

Jeśli nie znasz koncepcji dożylnego podawania witamin, możesz się zastanawiać, dlaczego nagle tak dużo o tym słyszysz. Dlaczego polegają na nim zawodowi sportowcy, dyrektorzy generalni i, co najważniejsze, osoby, które chcą wspierać swój ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Dożylne podawanie witamin reprezentuje ekscytujący nowy paradygmat, który pozwala nam pomóc w wielu niedoborach witamin.

IV KORZYŚCI Z KOKTAJLI: REGENERACJA SPORTOWA, NAWODNIENIE, KATASTROFY ŚLUBNE, KAC I WIĘCEJ.

Jak dotąd nie ma konkretnych roszczeń. „Nawodnienie” i „regeneracja w sporcie” są na tyle niejasne, że FDA prawdopodobnie nie powie nic na ich temat. Tak samo sprzedając je jako lekarstwo na kaca. Nie zajęło mi dużo czasu, aby znaleźć prawdziwe wycie w sekcji zatytułowanej The Science Behind IV Bars:

Dostawa dożylna (iV) lub dożylna terapia mikroskładnikami odżywczymi (iVMT) to metoda, w której wykorzystuje się składniki odżywcze, takie jak witaminy lub minerały, i podaje je bezpośrednio do krwiobiegu, zazwyczaj przez żyłę w ramieniu… a dokładniej w zgięcie ramienia. Istnieje kilka zalet podawania składników odżywczych do organizmu metodą dożylną. Po pierwsze, wstrzykując substancje bezpośrednio do krwiobiegu, eliminujesz wszelkie zmiany w składnikach odżywczych, które mogą wystąpić w wyniku działania enzymów trawiennych. Po drugie, ilość składników odżywczych we krwi może osiągnąć znacznie wyższy, bardziej skuteczny poziom szybciej niż jest to możliwe dzięki wchłanianiu składników odżywczych przez układ żołądkowo-jelitowy. Może to być szczególnie ważne, jeśli klient cierpi na zaburzenia układu pokarmowego, w których wchłanianie składników odżywczych jest upośledzone. W niektórych przypadkach dożylne stosowanie mikroelementów pozwala na znacznie wyższy poziom niż jest to możliwe nawet przy zdrowym układzie pokarmowym.

Teraz, uczciwie, istnieją przykłady stanów przewodu pokarmowego, które upośledzają zdolność wchłaniania składników odżywczych doustnie. Na przykład, jeśli usunięto Ci żołądek (a konkretnie usunięto określoną część żołądka), nie będziesz w stanie odpowiednio wchłonąć witaminy B12, której niedobór z czasem prowadzi do stanu znanego jako niedokrwistość złośliwa . Powodem jest to, że proksymalny żołądek wytwarza białko zwane czynnikiem wewnętrznym, które wiąże się z witaminą B12 i ułatwia jej wchłanianie w dalszym odcinku jelita cienkiego. Jednak niedobór witaminy B12 może zająć lata po gastrektomii, ponieważ w wątrobie znajdują się znaczne zapasy witaminy B12. W każdym razie osoby z zaburzeniami wchłaniania witaminy B12 wywołanymi zabiegiem chirurgicznym odnoszą korzyści z comiesięcznych zastrzyków witaminy B12. Gastrektomia może również zaburzać wchłanianie żelaza, ponieważ kwas żołądkowy przekształca żelazo z pokarmu do postaci, która jest łatwiej wchłaniana w dwunastnicy.

Istnieje wiele innych warunków, które mogą powodować złe wchłanianie niektórych lub wszystkich składników odżywczych; jednak objawy tych stanów zwykle nie są subtelne i można je zdiagnozować za pomocą standardowych testów medycznych. Chodzi o to, że większość z nich można leczyć bez dożylnych składników odżywczych i za pomocą ukierunkowanego leczenia. Tego rodzaju podejścia typu „strzelba”, które uosabiają produkty takie jak te sprzedawane przez iV Bars, prawie nigdy nie są potrzebne. Ujmijmy to w ten sposób. Jeśli twoje złe wchłanianie składników odżywczych jest tak słabe, że potrzebujesz dożylnych witamin i mikroelementów, prawdopodobnie potrzebujesz całkowitego żywienia pozajelitowego (TPN), w którym wszystkie twoje potrzeby odżywcze są dostarczane dożylnie. TPN jest nierzadko stosowany u pacjentów, którzy z jakiegokolwiek powodu, czy to po operacji, czy przedłużonej dysfunkcji przewodu pokarmowego, nie mogą jeść przez dłuższy czas. Niestety, przedłużone cykle TPN wiążą się z wieloma dobrze znanymi komplikacjami, niektóre z powodu faktu, że całkowite wspomaganie żywieniowe wymaga centralnego cewnika żylnego, inne z powodu efektów metabolicznych i wpływu składników odżywczych na wątrobę.

Oczywiście firma iV Bars twierdzi, że jej produkty są „ukierunkowane” w oparciu o – oczywiście! – naukę:

Chociaż 99,9% ludzkiego DNA jest takie samo u każdej osoby, wystarczająca ilość DNA jest unikalna, aby odróżnić jedną osobę od drugiej. Mężczyzna czy kobieta, niski czy wysoki, szczupły czy muskularny, niski lub wysoki poziom aktywności, światowej klasy sportowiec lub weekendowy wojownik, wszyscy ludzie są wyjątkowi, podobnie jak ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Opracowana przez zespół wiodących lekarzy medycyny, lekarzy medycyny naturalnej, biochemików, dietetyków i fizjologów ćwiczeń, profilowanie iV Bars jest techniką stosowaną przez naszych lekarzy, aby pomóc w określeniu konkretnych potrzeb żywieniowych danej osoby. Profile iV Bars to zaszyfrowane zestawy liczb, które odzwierciedlają aktualny stan zdrowia osoby, które są używane jako identyfikator składników odżywczych danej osoby. Proces rozpoczyna się od wyboru koktajlu, po którym następuje szereg pytań dotyczących medycyny, zdrowia i stylu życia. Dane z tych pytań zostaną automatycznie przepuszczone przez zastrzeżone oprogramowanie iVBars, które utworzy Twój profil.

Jest to oczywiście bardzo wątpliwy zestaw twierdzeń, szczególnie część o tym, jak jakiś rodzaj zastrzeżonego oprogramowania identyfikuje tak wysoce „spersonalizowaną”, „ukierunkowaną” lub „precyzyjną” terapię opartą na serii pytań. Zaangażowanie „lekarzy naturopatycznych” w rozwój procesu powinno powiedzieć Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Oczywiście chciałbym wiedzieć, kim są ci „wiodący lekarze medycyny, lekarze medycyny naturalnej, biochemicy, dietetycy i fizjolodzy ćwiczeń”, którzy opracowali ten system. W jakiś sposób byłbym skłonny założyć się, że nie są aż tak „wiodący”, jak twierdzi iV Bars. Warto zauważyć, że nie udało mi się znaleźć ani jednego nazwiska.

Nic dziwnego, że zgodnie ze skargą FTC wystarczyło wejść na Archive.org i skorzystać z wszechmocnego Wayback Machine, aby znaleźć wersję strony internetowej firmy z sierpnia 2016 roku, która miała sekcję oznaczoną „Medycyna”, w której firma reklamowane belki IV dla:

Nadnerczy zmęczenieRakAstmaPrzeziębienia & grypaNietolerancja glutenuWrażliwość na glutenZespół chronicznego zmęczeniaChroniczny bólZastoinowa niewydolność sercaOdwodnienieDepresja & lękCukrzycaSkutki starzeniaBezpłodność & ciążaFibromialgiaWarunki żołądkowo-jelitoweOgólne samopoczucieKacToksyczność metali ciężkichWysokie ciśnienie krwiZdrowie immunologicznePomoce w odchudzaniuUrazyNiski poziom energiiKiepska pamięćMigrena & napięciowe bóle głowyZaburzenia neurodegeneracyjneNiedobory składników odżywczychGojenie pooperacyjneOpieka profilaktycznaChoroby skóryNaprężenieRewitalizuj włosy & paznokcie

I gdziekolwiek: