Categories
Blog

Wytrwaj, bądź konsekwentny, a wkrótce będziesz mieć ciało, które zawsze chciałeś.

Wytrwaj, bądź konsekwentny, a wkrótce będziesz mieć ciało, które zawsze chciałeś.

Obliczył swoje makra.

Kupiłeś nowe ubrania treningowe.

Specjalną inspirującą listę odtwarzania.

Teraz wszyscy jesteście Muszę zacząć ćwiczyć.

To jest fajna część, prawda?

Jasne, może być, ale to nie znaczy, że jest to łatwa część lub bez własnych unikalnych wyzwań.

Możesz znaleźć niezliczone artykuły, posty i tweety o tym, jak o tym, jak o tym, jak o tym Przybycie formy przyniesie korzyści Twojemu życiu.

To, co znalazłem, to to, że „wpływowi” piszący ten papki mają tendencję do unikania tematów, które ludzie nowi na fitness, które muszą usłyszeć najbardziej.

Prawda Czy uzyskanie formy wymaga dużo dyskomfortu, walki i wytrwałości.

Dlaczego ci to mówię?

Ponieważ opłaca się wiedzieć, co czeka droga, kiedy zdecydujesz, że chcesz realizować coś tak ważnego, jak w stanie.

Jedną najczęstszą porażką, którą ludzie dokonują, gdy decydują się na dopasowanie, jest nierealistyczne oczekiwania.

Oczekują, że będzie to łatwe.

będzie szybki.

być konsekwentnym.

Tak jak ty, pomyślałem wszystkie te rzeczy, kiedy po raz pierwszy zacząłem poważnie traktować fitness. Wiele się nauczyłem po drodze i wiele z tego, co zamierzam z tobą podzielić w tym artykule, pomogło mi przejść:

  • nadwagę, do sub 10 % Procent tłuszczu z tkanką ciała.
  • Słaby, do martwego ciągnięcia w pobliżu 500 funtów.
  • i niezdolny, niezdrowy i niezadowolony, dla celu, energii i wewnętrznego zadowolenia, o którym nigdy nie uważałem za możliwe .

Zacznijmy od jednego z bardziej niewygodnych faktów na temat dopasowania.

  • Spis treści

  • 1. Przyjście formy wymaga całej niedoskonałości.
  • 2. Dobrze jest podziwiać innych ludzi, ale nie porównuj się z nimi.
  • 3. Musisz się zmotywować do treningu. Nikt tak naprawdę to nie obchodzi.
  • 4. Udostanie się jest trudne, niewygodne i wymagające, ale staje się łatwiejsze https://harmoniqhealth.com/pl/hondrox/.
  • 5. Spotkasz opór ze wszystkich stron, w tym przyjaciół i rodziny.
  • Najważniejsze informacje o tym, co musisz zrozumieć, aby uzyskać dopasowanie

1. Przyjście formy wymaga całej niedoskonałości.

Jesteśmy obecnie zalani perfekcją.

Zdjęcie Perfect Physiques są obecnie normą na stronach Fitness Instagram, Facebook i Pinterest, i niestety, to właśnie tam wiele osób uczy się, jak się kształtować.

Może częściowo częściowo Z tego, że czytasz to teraz, ponieważ widziałeś tyle doskonałości, że zacząłeś wierzyć, że nie jesteś wystarczająco dobry w swoim obecnym stanie.

Z jednej strony wydaje się, że może to być dobra rzecz.

W końcu oglądanie imponujących osiągnięć daje nam coś, na co należy patrzeć, aby szukać, do starania w kierunku.

Z drugiej strony może również zamienić się w patologiczną rasę szczurów, która sprawia, że ​​czujesz się pusty, niewystarczający i bardziej zepsuty niż kiedykolwiek.

Są setki – być może tysiące – może tysiące – of. Badania, które przyglądają się efektom bombardującym się doskonałością, mogą mieć na naszej samopoczuciu.

i to nie jest dobre.

Badania przeprowadzone przez naukowców na uniwersytetach Nowej Południowej Walii, Kent State, Cleveland State i Arizona State wykazały, że wielokrotne narażanie się na wyidealizowane obrazy sprawia, że ​​jesteśmy bardziej niespokojni, przygnębieni i niezadowoleni z naszego ciała.

Co więcej, trzy metaanalizy (dwóch dotyczących mężczyzn i jednej od kobiet), patrząc w sumie 50 badań, które znaleziono ekspozycję na wyidealizowane obrazy za pośrednictwem mediów, jest silnie związane z niższym poziomem szacunku i zadowolenia ciała, A ze zwiększonym poziomem negatywnych wyników behawioralnych i psychologicznych.

Jaka jest siła napędowa popychania doskonałości w dół naszych gardła?

zgadłeś: media społecznościowe.

Dobrym przykładem toksycznych skutków mediów społecznościowych było badanie przeprowadzone przez naukowców z University of New South Wales.

w celu oceny wpływu oglądania mediów społecznościowych na ciało młodych kobiet Obawy związane z obrazem i nastrój, naukowcy dali uczestnikom 10 minut na przeglądanie Facebooka, strony internetowej mody lub witryny rzemieślniczej.

Po tym zadano serię pytań zaadaptowanych ze skali porównania wyglądu fizycznego i zapasów zaburzeń odżywiania.

Naukowcy stwierdzili, że kobiety zgłaszane są w bardziej negatywnym nastroju po obejrzeniu Facebooka w porównaniu z innymi stronami internetowymi, a przeglądanie Facebooka doprowadziło do większego chęci zmiany wyglądu fizycznego dla kobiet, które były predysponowane do porównań wyglądu.

Od połowy 2019 r. Instagram miał miliard użytkowników. To o miliard ludzi porównujących się z niezliczonymi zdjęciami innych osób udających, że są idealne wielokrotnie każdego dnia, czując się bardziej gówniane z każdym zwojem.

Nie jest ładną sytuacją.

lub taki, który musisz kupić.

Pozwól mi odciągnąć zasłonę, abyś mógł zobaczyć, co naprawdę dzieje się w tym „idealnym” życiu ludzi.

Modele

, wpływowi i guru fitness online robią setki zdjęć w całkowicie nienaturalnych pozach, aby opublikować tylko jedno zdjęcie. Potem udają, że jeden strzał, który dotarł do ich karmienia, jest jedynym, jaki zrobili.

Wykorzystują preferencyjne oświetlenie, dziwne kąty i napięte pozy. Używają filtrów i efektów, a wielu z nich rażąco używa Photoshopa, aby zwiększyć swój wygląd.

Och, a oto kicker: większość modeli fitness na Instagramie, o których słyszałeś, jest na sterydach i miała kosmetykę chirurgia. W rzeczywistości, gdy znasz ich wzrost, wagę i procent tkanki tłuszczowej, możesz podłączyć te liczby do kalkulatora w tym artykule i przekonać się, czy są one natty, czy nie:

Oto ile mięśni Możesz naprawdę zyskać naturalnie (za pomocą kalkulatora)

Oto coś, czego możesz nie chcieć usłyszeć: Będziesz niczym innym, ale zaczniesz ćwiczyć. Podobnie jak każda inna osoba, która wpadła w kształt.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy zaczynasz podnosić ciężary.

Uczenie się prawidłowa forma będzie żmudna i zawstydzająca, twoja siła będzie niższa niż chcesz, a będziesz obolały. Sugeruję, abyś pogodził się z tymi faktami, ponieważ w ciągu trzech miesięcy po rozpoczęciu ćwiczeń zobaczysz i poczujesz monumentalną poprawę we wszystkich obszarach zdrowia, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Podsumowanie: jakkolwiek możesz się wydawać niedoskonały, skup się na własnej podróży fitness i nigdy nie porównuj się z ludźmi w mediach społecznościowych. Nie są tak idealne, jak chcieliby, abyś wierzył.

2. Dobrze jest podziwiać innych ludzi, ale nie porównywaj się do nich.

Jeśli chcesz, aby jeden zagwarantowany sposób, aby uczynić się bardziej niespokojnym, przygnębionym i niezadowolonym ze swojego życia, porównywanie się z innymi, zwłaszcza gdy, zwłaszcza gdy jest to, zwłaszcza gdy można się porównać z innymi, zwłaszcza gdy był czujesz się przygnębiony.

To właśnie naukowcy z University of Central Florida, University of Connecticut, University of Poitiers, University of South Australia wielokrotnie znajdowały w wielu różnych eksperymentach.

Oczywiście nie powstrzymuje to milionów (a może miliardów) ludzi od robienia tego codziennie.

Nie oznacza to, że nie możesz poprawić sposobu, w jaki ty Spójrz jednak.

Każda osoba może mieć sprawne, muskularne i zdrowe ciało – to niezaprzeczalne.

W rzeczywistości jednym z moich zwierzaków jest to, że czytam takie badania, w których badacze odnoszą się do modeli „nieosiągalnych ciał”.

Dlaczego?

Ponieważ ci badacze uważali za „nieosiągalne”, było naprawdę „bardzo sprawne”.

Niestety wielu badaczy nie rozumie, jak działa rekompozycja ciała. Nie rozumieją, że można stracić tłuszcz, budować mięśnie i mniej więcej przekształcić sposób, w jaki patrzysz przez właściwe jedzenie i trening.

Nie ma czegoś takiego jak nieosiągalny typ ciała.

Istnieją typy ciała, które są trudne do osiągnięcia, ponieważ wymagają utrzymania małego tłuszczu i dużej ilości mięśni, ale nie są one nieosiągalne.

Jeśli przestrzegasz solidnych zasad treningu i żywienia , możesz osiągnąć dokładny typ ciała, który sugerują te badania, jest niemożliwe. Gwarantuję to bez cienia wątpliwości. To powiedziawszy, nadszedł czas, aby ustalić realistyczne oczekiwania.

Większość sposobów wyglądu mięśni jest podyktowana tym, jak przyczepiają się do twoich kości. Te załączniki nazywane są punktami pochodzenia lub wstawienia i są różne dla wszystkich.

Spójrz na kulturystów, a zauważysz, że wszystkie ich mięśnie wyglądają nieco inaczej. Na przykład w niektórych przypadkach ich biceps wyglądają jak idealne okrągłe kulki, podczas gdy w innych przypadkach wyglądają jak płaskie paski mięsa przemieszczone między łokciem a ramieniem.

Jak wyglądają mięśnie, nie można zmienić. Możesz zyskać mięśnie, ale nie możesz decydować, jak wyglądają twoje mięśnie, gdy są większe. Gdybym miał swoją drogę, miałbym wstawki Arnolda, Lats Doriana, quady Ronniego i dosłownie cielęta innych, ale nie mogę. Utknąłem z wstawkami mięśni, które mam, ale to nie znaczy, że nie mogę ich w pełni wykorzystać.

Więc jeśli nie możesz porównać się z ciałami innych ludzi , z czym się porównujesz?

Cóż, obok ciebie, to kto.

Nie krępuj się podziwiać ciał innych ludzi, ale nie zdejmij się, gdy nie możesz mieć dokładnie tej samej skrzyni, ramion, nóg, tyłka lub pułapek jak ktoś inny.

Podsumuj, gdzie stoisz, i staraj się poprawić. Z czasem gwarantuję, że możesz zbudować ciało, z którego możesz być dumny.

Podsumowanie: Możesz zmienić prawie każdy aspekt tego, jak wygląda twoje ciało, ale wymaga pracy. Wytrwaj, bądź konsekwentny i wkrótce będziesz mieć ciało, które zawsze chciałeś.

3. Musisz się zmotywować do treningu. Nikt tak naprawdę nie obchodzi.

Oto znana historia: ktoś decyduje, że wreszcie nadszedł czas, aby się wprowadzić.

Zaopatrują się w nowy sprzęt na siłownię, dołączają do siłowni i pójść na nią Z całym gusto psa goniącego piłkę. Ich media społecznościowe rozświetlają się selfie na siłownię, talerze domowych frytek ze słodkich ziemniaków i papki i wszystkie hashtagi.

Dostają trochę polubień i publikują jeszcze więcej zdjęć.

Potem polubienia zaczynają się maleć, zdjęcia są bardziej sporadyczne, a po kilku tygodniach wracają do publikowania memy i zdjęcia ich kota.

Dlaczego ci to mówię?

To doskonała demonstracja niepowodzenia wewnętrznej motywacji .

Istnieją dwa rodzaje motywacji: wewnętrzna i zewnętrzna. Udawajmy, że uwielbiasz malować krajobrazy, więc każdego ranka wstajesz i pracujesz nad malowaniem krajobrazu, ponieważ daje ci intensywną przyjemność.

byłaby to wewnętrzna motywacja. Malujesz, ponieważ lubisz to, niezależnie od tego, co myślą inni ludzie.

Udawajmy teraz, że budzisz się każdego ranka i pomalujmy, ponieważ to jedyna rzecz, którą możesz zrobić, aby zapłacić rachunki. Lub dlatego, że chcesz być znany jako „artysta” wśród swoich przyjaciół. Lub ponieważ twoja znacząca inni podziwia cię za to i nie chcesz ich zawieść.

To byłaby motywacja zewnętrzna. Nie malujesz, ponieważ daje ci to przyjemność, ale zdobycie aprobaty, uwielbienia lub uwagi innych.

Badania przeprowadzone przez profesora Tima Kassera z Knox College w Illinois wykazały, że im bardziej jesteśmy napędzani przez nas Wartości zewnętrzne, tym bardziej prawdopodobne jest, że staniemy się przygnębieni i niespokojni. Pokazał również, że jako społeczeństwo stajemy się znacznie bardziej związane z wartościami zewnętrznymi.

Jak izolować się przed negatywną tendencją do polegania na motywacji zewnętrznej?

Nie dbając o to, co inni myślą o twojej podróży fitness, i robiąc to, ponieważ jest to dla ciebie ważne .

Pomyśl o tym, jak dobrze się czujesz, gdy będziesz w formie.

Jak miło będzie się uśmiechnąć, gdy zobaczysz swoje odbicie w lustrze.

Jak się czujesz, gdy położysz rękę na żołądku i odczuwasz mięśnie zamiast tłuszczu.

skup się na tych rzeczach – nie ilu polubień na Instagramie, jak Wiele komplementów, które otrzymujesz od współpracowników lub jak dobrze będzie być najsilniejszą osobą w swoim kręgu przyjaciół.

Podsumowanie: Udaj się, ponieważ chcesz, a nie dlatego, że ktoś inny tego chce.

4. Uzyskanie formy jest trudne, niewygodne i wymagające, ale staje się łatwiejsze.

My, ludzie, rozwinęliśmy silne przywiązanie do komfortu.

Sam pomysł ciężkiej pracy, aby uzyskać formę, jest dla wielu niesmaczny, a większość ludzi będzie bardzo starała się uniknąć tego prostego faktu (świadek świat herbat detoksykacyjnych, oleju MCT i innych fałszywych tłuszczu Suplementy strat).

Ćwiczenia są nierozerwalnie związane z poceniem się, zmaganiem i dyskomfortem, z których większość nie przemawia do przeciętnego człowieka.

Trudniejsze niż ćwiczenia to dyskomfort, że nie jest w stanie jeść tyle jedzenia, ile zwykle. Wiele osób jest w stanie zrobić sobie trening, ale niewielu ma dyscyplinę, aby trzymać się każdej ustrukturyzowanej diety przez dłuższe niż kilka tygodni.

Trudna praca, którą musisz włożyć, aby osiągnąć sprawne i zdrowe ciało ISN „T efektowny.

Takie niewygodne fakty sprawiają, że poświęcenie godzin pracy co tydzień jest jeszcze mniej atrakcyjne, a dla niektórych osób trudno jest zrozumieć, dlaczego ktoś poświęciłby czas na coś tak pozornie torturowanego.

Poświęcenie nie zdarza się z dnia na dzień, to proces długoterminowy.

Teraz dla dobrych wiadomości: im bardziej konsekwentnie się pojawia, tym łatwiej się poczuć i być.

Pojawiając się i ciężko pracując, niezależnie od tego, ile nie chcesz Aby zbudować pęd psychologiczny, a gdy będziesz miał pęd, dyscyplina i motywacja się ulegną.

Co więcej, poczucie osiągnięcia, postępu i szczęścia, które otrzymujesz od ukończenia czegoś, co nie było łatwe, stanie się potężnym motywatorem.

wreszcie łatwiej jest się trzymać Plan, kiedy zaczniesz widzieć wyniki. Jeśli możesz wystawić pierwsze 8 tygodni (gdzie często trudno jest zobaczyć postęp), od tego czasu będziesz bogato nagradzany przez znacznie bardziej oczywiste zmiany.

Cena tej nagrody?

Spójność.

Brakuje tu dziwnego treningu lub może wydawać się nieszkodliwy w wielkim schemacie rzeczy, ale jego efekty są znacznie gorsze niż się wydają. Jeden pominięty trening zamienia się w dwa, co zamienia się w trzy, co zamienia się w tydzień wolny, co zamienia się w nie działanie.

Co więcej, gdy weźmiesz jedną przedłużoną przerwę, staje się łatwiejsze i łatwiejsze do upadku Ponownie w ten sam wzór. Ćwiczenie konsekwentnie przez kilka miesięcy, a następnie spadając z wagonu.

Ta zdolność do spadku wozu może stać się równie zakorzeniona jak trzymanie się planu, więc ważne jest, aby nie uczynić go nawyk.

Dlatego ważne jest, aby wybrać rutynę treningową, do której możesz się trzymać. O wiele lepiej jest wybrać łatwiejszy program treningowy, który faktycznie obserwujesz niż trudny, którego obserwujesz przez kilka tygodni przed porzuceniem.

Podsumowanie: Udostanie się nie jest łatwe, ale im więcej się pojawiasz I ciężko pracuj, tym łatwiej się stanie.

5. Spotkasz opór ze wszystkich stron, w tym przyjaciół i rodziny.

Zostanie silny i zdrowy, prawdopodobnie będzie jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zdecydowałeś się zrobić; Z pewnością było dla mnie. Jeśli jednak jest coś, co przetestuje twoją cierpliwość, to, jak bardzo ludzie chcą podważyć twoją dyscyplinę.

Na przykład możesz wyjść na lunch i poprosić o wodę zamiast wina, ponieważ wiesz, że musisz później iść na siłownię, a ludzie spojrzą na ciebie, jak to, co robisz, jest obsceniczne .

„Nie masz wina!? Weź się w garść!” oni śmieją się.

„Dlaczego nie możesz przegapić dnia?”

„Czy to naprawdę robi jakąkolwiek różnicę?”

„Czy nie pracujesz zbyt ciężko ? Nie muszę tego robić! Musisz też mieć życie, wiesz? ”