Categories
Blog

Jaké jsou zdravotní výhody fialových potravin? Tyto potraviny by mohly mít několik zdravotních výhod, včetně snížení rizika srdečních chorob a katarakty.

Jaké jsou zdravotní výhody fialových potravin? Tyto potraviny by mohly mít několik zdravotních výhod, včetně snížení rizika srdečních chorob a katarakty.

Stanovení záměru přidat fialové produkty k jídlu může povzbudit lidi, aby vyzkoušeli nová jídla a učinili jejich stravu zdravější.

Purpurová barva ovoce a zeleniny naznačuje bohatý obsah antioxidantů, který může pomoci zlepšit celkové zdraví a zabránit zdravotním stavů, včetně srdečních chorob, mrtvice a rakoviny.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se o zdravotních výhodách fialového ovoce a zeleniny.

Zdravotní přínosy fialových potravin

Purpleové ovoce a zelenina jsou výživným doplňkem zdravé stravy pro mnoho lidí, což může mít fyziologické a psychologické výhody. Zvýšený příjem ovoce a zeleniny může pomoci snížit riziko zdravotních stavů, jako je obezita, katarakta a srdeční choroby.

fialová jídla obsahují antokyany, což jsou antioxidanty, které brání a opravují poškození buněk. Jsou to přírodní rostlinné pigmenty, které v některých rostlinách způsobují červené a modré barvy. Antioxidanty mohou pomoci zabránit rakovině, srdečním podmínkám a neurologickým stakům. Mohou také chránit před zářením, patogeny a stresovými podmínkami. Antokyaniny mají ochranný účinek na rostlinu, což pomáhá zabránit poškození sluncem a nízkými teplotami. obezita. Podle studie na zvířatech z roku 2017 může konzumace diety s vysokým obsahem tuku, která zahrnuje fialové brambory nebo mrkev, nabídnout metabolické a srdeční výhody. K potvrzení těchto výhod jsou však nutné. Recenze z roku 2019 naznačuje, že fialová jídla s vysokým obsahem polyfenolu mají pozitivní dopad na kognitivní fungování. Polyfenoly jsou rostlinné antioxidanty.

Seznam fialových plodů

Zde jsou některé fialové ovoce, které mohou pomoci zlepšit zdraví.

 • Fialové hrozny: fialové hrozny obsahují fytonutrienty, které mohou pomoci zabránit Růst rakovinných buněk, snižování cholesterolu a nižší agregace destiček. Jsou také dobrým zdrojem vitamínu A, C a K. borůvky by také mohly zlepšit mentální funkci a jsou dobrým zdrojem vlákna.
 • Blackcurrants: Blackcurrants jsou bohaté na antokyany a mohou mít pozitivní vliv na hladinu a vidění cholesterolu.
 • borůvky: Toto modro-fialové ovoce je bohaté na polyfenoly, včetně flavonoidů a fenolových kyselin. Borůvky by mohly mít vlastnosti zvyšující náladu a mohou zmírnit zánět. Může také pomoci zvýšit klid.
 • Obr.: Toto středomořské ovoce je prospěšné pro trávicí, respirační a reprodukční zdraví. FIG také pomáhá snižovat tělesný tuk, snižovat zánět a zabránit rakovině.
 • švestky: Švestky obsahují antioxidanty, které zlepšují zdraví kostí, zvyšují trávení a snižují zánět. Pomáhají také snížit hladinu krevního tlaku a hladiny cukru v krvi.
 • Acai bobule: bobule Acai by mohly zlepšit kognitivní funkce, zdraví srdce a hladiny cholesterolu.

Seznam fialových vegetariánů

Fialová zelenina je plná vitamínů a nabízí mnoho zdravotních výhod.

 • Beetroot: řepa mají protizánětlivé vlastnosti. Mohou také pomoci snížit krevní tlak a zlepšit zdraví srdce. Řepy mohou také zabránit rakovině, zlepšit trávení a zvýšit zdraví střev dianol funguje.
 • Červené zelí: Tato jasně fialová zelenina může pomoci předcházet onemocněním, včetně rakoviny. Červené zelí může také snížit zánět spojený s kardiovaskulárním onemocněním. Může také zvýšit úbytek hmotnosti, snížit zánět a zlepšit vidění.
 • Fialové sladké brambory: Silná antioxidační aktivita fialových sladkých brambor je způsobena jejich vysokým obsahem antokyaninu. Zelenina může pomoci snížit zánět a zvýšit imunitu.
 • Purpurová mrkev: Purpurová mrkev je bohatá na fytonutrienty, včetně antokyaninu. Fialová mrkev má také vysoké hladiny alfa a beta karotenu, což může zvýšit imunitu a zlepšit zdraví očí.
 • Lilek: Lilek jsou bohaté na antioxidanty a fytochemikálie, včetně kyseliny askorbové, fenoliky a flavonoidů. Jeho obsah polyfenolu může pomoci zabránit poškození jater. Lilek může také pomoci zlepšit zánětlivé stavy, jako je bronchitida a astma.

Rizika a úvahy

Purpleové ovoce a zelenina jsou bezpečné pro většinu lidí, kteří je konzumují ve středním množství. Obsahují uhlohydráty, které by se mohly stát nezdravé ve velkém množství. Shrnutí

Purpurové ovoce a zelenina nabízejí spoustu výhod a mohou přidat rozmanitost zdravé stravě. Fialové produkty poskytují vitamíny, minerály a vlákno.

Purpurové ovoce a zelenina mají vysoký v antokyaninu, což má pozitivní vliv na zdraví mozku, zánět a srdeční choroby. Fialová jídla mohou také zvýšit klid a posílit náladu, což lidem dává několik dalších důvodů, aby je přidali do svého jídelního plánu.

 • Výživa/strava

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents